Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Titánok

Titánok 2010 dec. 05 20:31 #292

  • holloo
  • holloo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Free Genosha
  • Hozzászólások: 380
  • Köszönetek száma: 94
Ide jöhet minden a (Tini) Titánokkal kapcsolatban.
Utolsó szerkesztés: 2017 dec. 29 20:05 Beküldte Pepea.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Titánok 2010 dec. 05 22:22 #293

  • keildavid
  • keildavid profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 236
  • Köszönetek száma: 55
Köszi a Titánok v2 #0. számot!
Bár látom a borítón, hogy pontosan ez egy különszám.
Érdekes módon kezdődik a történet. Mert az elején van egy visszapillantás a Tini Titánok csapatról. De a Végtelen Válság után minden megváltozott. Ha jól tudom, ez a történet még sokkal később játszódik a Tini Titánok v3 sorozathoz(ami a NewGenen olvasható).
Bár voltak egy-két olyan figurák, akik nem valami ismerősek lehetnek. Pl. Little Barda. Nem is tudtam, hogy egy fiatalabb karakter is létezik.
Powerboy. Ő ismerős, mert szintén a NewGenen levő Supergirlben is szerepel.

A vége döbbenetes volt. Mert olyannak tűnt, hogy már vége van és ennyi. De persze nem így van, mert majd lesz ennek folytatása.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Titánok 2010 dec. 05 22:43 #294

  • dr.samson
  • dr.samson profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 31
  • Köszönetek száma: 2
Szóval csak elkezditek ezt a sorozatot is. Helyes. Mondjuk egy picit jobban örültem volna, ha megvárjátok még jövő év elején azt a két Supergirl számot, amivel kifutott volna az ottani Power Boy történet, de ez annyira nem vészes. Viszont, ha nem haraggszotok, elkélt volna egy lektor erre a képregényre (értsd: szólhattatok volna, hogy nézzem át és nagyon szívesen megtettem volna), szóval majd holnap vagy holnapután összeírom az észrevételeimet is elküldöm Pepea-nak. Elöljáróban annyit, hogy pl. ha jól nézem Bizarro szövegeit át kell majd írni, a talgaby féle Bizarro nyelvtan szerint, amit így lesz időm végre nekem is kicsit gyakorolni. :) Amúgy szép munka, egy-két helyen kicsit magyartalan a fordítás, pl. rögtön a legelső bubit igazából úgy fordítjuk, hogy \"Szóljatok, rám, ha már hallottátok.\"

Ja és egy-két megjegyzés, javaslat a hibalista előtt:

- a sorozat hivatalosan a v2 széria, korábban már volt egy Titans széria az USA-ban.
- Photoshoppal mentitek le a képeket? Javaslom, használjatok IrfanView-t, fele ekkora méretet lehet kihozni 90% tömörítéssel és így jóval kevesebb helyet is foglal a tárhelyen.;)
- nincs ebből Minutemen szken? Mert mintha ez nagyon zajos lenne, vagy mesterséges zaj van benne? Ha kell a Minutemen szkenn a sorozatból, akkor szóljatok és nagyon szívesen megadom a Mediafire megosztó elérhetőségét, ahonnan leszedhetitek.

A magyarított szórólapokért meg egy hatalmas pirospont!:ohmy: Az nagyon tetszik és nekem tuti nem lett volna idegzetem megcsinálni őket!
Utolsó szerkesztés: 2010 dec. 05 22:45 Beküldte dr.samson.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Titánok 2010 dec. 05 23:41 #295

  • benya11
  • benya11 profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 89
  • Köszönetek száma: 2
Köszönet a Titánok #0-ért!
Ezt a részt már olvastam régebben az FQ-n, és azóta se tudtam meg mi lett szegény Keleti Titánokkal az ebben a számban lévő tragikus esemény óta. Úgyhogy örülök, hogy folytatjátok.
Nem ártott újra elolvasni, hisz most már több karakter ismerős volt, például Power Boy. Nem hiába sejtettem, hogy valami rosszat akar Supergirl-lel, de bővebb infót itt se kaptunk, arra még mindig várnom kell hogy kiderüljön a Newgen-en a Supergirl-ben. :)
Nagyon várom már a folytatást!!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Titánok 2010 dec. 06 00:55 #296

  • keildavid
  • keildavid profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 236
  • Köszönetek száma: 55
Én is emlékszek arra, hogy az FQ-n honosítva volt. Igaz, akkoriban sose derült ki, hogy mi történt ezután.
Az FQ verziót is elolvastam és az itt(Blatecon) levő Titánok 0. számot is.
Bár az FQ-t azért nem említettem, mert azt hittem, hogy nem biztos, hogy valakik emlékeznek arra.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Titánok 2010 dec. 06 01:09 #297

  • Assa
  • Assa profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 72
Úgy látom nem csak engem érdekelnek ennyire a Titánok.
Én lennék az aki elkövette a Titánok fordítását, először is köszönöm a Blateco csapatának, hogy lehetőséget adnak nekem, még így vendégtagként is.
Srácok ha meglátjátok a folytatást, eldobjátok a hajatokat, ha a rész fináléja tetszett. Amúgy nekem is elég ismeretlen volt 1-2 szereplő, igaz nekem Powerboy is, mivel a Supergirl sorozatot eddig nem követtem, de ezt elkezdem pótolni.

Amúgy Doki nem tom, hogy milyen szken, mert sehova sincs írva, és a címekből sem derül ki. ÉS örömmel várom a hibalistát, igaz ennek a fordítását még a múltkorid előtt csináltam, szóval remélem kb a 2. résztől már jobban meg leszel elégedve:)

Am. valaki elmondaná mi az az FQ.?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Titánok 2010 dec. 06 01:23 #298

  • holloo
  • holloo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Free Genosha
  • Hozzászólások: 380
  • Köszönetek száma: 94
Assa írta::
Am. valaki elmondaná mi az az FQ.?
Az FQ vagy Független Képregényfordító Iroda egy azóta már megszűnt honosítói oldal volt.
Utolsó szerkesztés: 2010 dec. 06 01:24 Beküldte holloo.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Titánok 2010 dec. 07 14:45 #300

  • talgaby
  • talgaby profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 111
  • Köszönetek száma: 15
benya11 írta::
Ezt a részt már olvastam régebben az FQ-n, és azóta se tudtam meg mi lett szegény Keleti Titánokkal az ebben a számban lévő tragikus esemény óta.
Hát, a rossz hír, hogy ezután sem fogod. A következő számtól totálisan más mederben fog menni a sztori.
Ja, és egész meglepődtem most a rajzokon. A harmadik oldalig el se hittem, hogy Churchill követte el, legalább két medencecsontot is sikerült beleraknia a karakterekbe. Cserébe viszont majd egy érdekes ivójáték a Titans v2 #1-hez: mindenki, aki olvassa, gurítson le egy felest, ahányszor egy egész oldalas képet láttok. A füzet felére mindenki mattrészeg lesz.:cheer:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Titánok 2010 dec. 09 01:06 #301

  • Assa
  • Assa profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 72
Nem is rossz ötlet ez az ivójáték:D
A dupla oldalnál 2-t kell inni?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Vá: Titánok 2010 dec. 09 21:30 #303

  • talgaby
  • talgaby profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 111
  • Köszönetek száma: 15
Természetesen. :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.