Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Az Új 52!

Az Új 52! 2012 febr. 02 06:04 #973

  • Pepea
  • Pepea profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 448
  • Köszönetek száma: 128
Ide jöhet minden a DC megújult univerzumával kapcsolatban...
...Egy Köszönet mindig jólesik...
Utolsó szerkesztés: 2017 dec. 29 19:53 Beküldte Pepea.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: nagyla, Bob CaSson

Az Új 52! 2012 febr. 02 07:47 #974

  • pavel
  • pavel profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 80
  • Köszönetek száma: 16
Nagyon köszönöm ezt a kellemes meglepetést.
Ütős lett. Várós a folytatás. :laugh:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2012 febr. 02 15:20 #975

  • dr.samson
  • dr.samson profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 31
  • Köszönetek száma: 2
Mintha ez a sorozat még nem igazán lenne fél éves...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2012 febr. 02 15:32 #976

  • BuB
  • BuB profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 3
Én csak annyit akarok mondani, hogy köszi szépen. Remek dolog veletek egyezkedni. ;) :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2012 febr. 02 19:46 #977

  • Fairlight
  • Fairlight profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 155
  • Köszönetek száma: 81
5 hónapos.

Kérdem konkrétan nem értem mi a gond, várjunk hogy elteljen bizonyos idő, üljünk rajta évekig ? szerintem az olvasók örülni fognak neki, hogy viszonylag frissen honosítva látják, miután már a magyar net tobzódik a kritikákban, és a kis angol tudással rendelkezők a megjelenés napján letölthetik a szkennjét.
A magyar megjelenéstől meg azért nem fél az ember (miután végig hallgatta az ember a börzén az előadást, hogyha csinálnak is valamit az jóha lesz 1-2 Bats kötet...)
Szóval addig engedtessék már meg, hogy akkor tegyen ki egy ember egy képregényt amikor akar.

Látom, hogy felnőtt emberek módjára nem lehet nektek mondani semmit.Mert dedó van, és elvették a labdámat mentalitás. Csak annyit tudok mondani hogy lekellett volna foglalni.

Én megtettem, eleget téve a protokolnak.És nem csak ültem rajta. Elkészítettem. És szereztem rá beírót, ha nem Pepea csinálja meg, akkor más. Ki is frissült.Valószínűleg az olvasók majd értékelik, ha ti nem is.

A Jövőre nézve az új 52 vonalon a JL van most terítéken egy másik címmel, felváltva.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: doriam07

Az Új 52! 2012 febr. 02 22:05 #978

  • holloo
  • holloo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Free Genosha
  • Hozzászólások: 380
  • Köszönetek száma: 94
Bár megígértem, hogy nem folyok bele a dologba, mert igazság szerint teljesen hidegen hagy ez a sorozat, meg az esetleges nézeteltérésetek is (amihez lassan már kezd mindenki hozzászokni, hogy mindig van valami balhé) de 2 dologra reagálnék ill. egészen pontosan egyre és a másik csak ráadás:

Fairlight írta::
Szóval addig engedtessék már meg, hogy akkor tegyen ki egy ember egy képregényt amikor akar.
Szóval engedtessék már meg nekem, hogy megmondjam, hogy ez MARHA NAGY TÉVEDÉS, ugyanis a Blateco tudtommal nem Pepea és Fairlight oldala, hanem rajtuk kívül még sok tagé is, és minden a Blatecot érintő ügyben legyen bármilyen apró is, megbeszélést és szavazást tartunk, ahol minden tagnak egyenlő szavazata van. És nem igazán értem ezeket a lépéseket (gondolom ezzel nem vagyok egyedül a tagságban), mert az abszolút nem zavar, hogy Pepeával össze vagytok nőve, de döntési jogotok attól függetlenül nincs. De ezt ti úgy gondolom tudjátok, mivel valószínűleg nem ez a döntés született volna, ha nem ennyire sunyiban csináljátok ezt a dolgot...

Fairlight írta::
Mert dedó van, és elvették a labdámat mentalitás.
Ebben teljesen egyetértek veled, ugyanakkor te is benne vagy, hiszen te vagy az a dedós, aki direkt figyeli, hogy melyik labdát lehet éppen elvenni...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2012 febr. 03 02:18 #979

  • keildavid
  • keildavid profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 236
  • Köszönetek száma: 55
Köszönöm az Igazság Ligája 1. részét!
ha jól értem ezt az Új 52-féle szakasz, akkor ez egy teljesen másfajta történet. Mert ahogy a mostani történetbe is látszik, minden szereplők úgy beszélnek és cselekednek, hogy még csak most először találkoztak.
Így akkor az világos, hogy akkor ez egy új univerzumba játszódik és nem olyasmibe, amikbe eddig voltak.
Örülök, hogy lesz ilyen honosított képregény is.
Ez a JL sorozat is tetszik. A Jim Lee rajzok és persze maga a történet újjáértelmezése miatt is.

Sok sikert kívánok nektek a folytatáshoz!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

én. 2012 febr. 03 22:28 #980

  • solymosgyu
  • solymosgyu profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 295
  • Köszönetek száma: 83
Én jobban örultem volna valami scifi részlegnek. ehelyett.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2012 febr. 04 16:26 #982

  • benya11
  • benya11 profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 89
  • Köszönetek száma: 2
Köszi az Igazság Ligája #1-et!
Valaki légyszi elmagyarázza, hogy mi is ez az \"Új 52\"? Az 52 az Univerzum neve? Valamint most minden sorozatot újraindítottak a DC-nél? Ha igen, miért?
A sok kérdés mellé azért jöjjön 1 kis vélemény is: jól indul a sztori, semmi mérföldkő az első részben, de nem is kell. A rajzok természetesen ott vannak nagyon.
Várom a folytatást!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2012 febr. 05 05:06 #983

  • holloo
  • holloo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Free Genosha
  • Hozzászólások: 380
  • Köszönetek száma: 94
Nem tudom van-e a kérdéseidre egyáltalán jó válasz, de mindenesetre itt az enyém, aztán majd, ha butaságot mondok valamelyik erre járó DC guru kiigazítja.

Az új 52 nem az univerzum neve, hanem utalás az eredeti 52 sorozatra (ami a Végtelen válság után 52 héten -- vagyis egy évig ;) -- át zajlott), mely bemutatta a Válság után kialakult új DC univerzumot (ugye ott egybeolvadtak a párhuzamos univerzumok, hősök tűntek el, lettek áthozva stb).

Itt és most pedig teljes reboot történt, vagyis nem alternatív univerzumról beszélünk, mint mondjuk a Marvelnél az Ultimate (Újvilág) sorozatok, hanem valóban teljes reset, ami eddig volt az nincs, nem történt meg, nem folytatódik, minden hős és csapat és sorozat új köntöst kap.

És hát az oka... rosszindulatú (és reális :laugh: ) véleményem szerint a következő: a pénz és a bevétel. Az köztudott, hogy minden sorozatból az első számok fogynak nagyon (ugye erre már külön marketing is épült a képregényiparban a szokásos \"Most minden megváltozik\", \"Teljesen új, \"teljesen más\", \"Már semmi sem lesz a régi\" és a hasonló marketingfogások szinte mindennaposak már) aztán vagy visszaesik az olvasottsága egy sorozatnak vagy tudják tartani a színvonalat és az érdeklődést és sikeres lesz. És, ha ez bekövetkezik (mármint az olvasottság és vásárlás visszaesése), akkor általában nem íróváltás, nem jobb történet szokott lenni manapság, hanem retcon és reboot...

A DC pedig meglépte, hogy az egész univerzumát \"megújítja\" (nagyonnagyonnagyon idézőjel szerintem az alapján a 2-3 történet alapján, amit eddig olvastam, de persze ezt mindenki személyesen dönti majd el) úgyhogy ez történik most, az eredményének pedig majd csak \"az idő a megmondhatója\".
Utolsó szerkesztés: 2012 febr. 05 05:21 Beküldte holloo.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: gater, doriam07