Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Az Új 52!

Az Új 52! 2012 febr. 10 05:29 #998

  • talgaby
  • talgaby profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 111
  • Köszönetek száma: 15
Azért így az elején három gyors kérdés:
-Nem illene egy történet magyar változatával megvárni legalább azt, hogy az a bizonyos történet... egyáltalán befejeződjön? Valamikor általános szabály volt, hogy két évesnél frissebb füzetet kitenni tilos (ami aztán fél évre ment le, de akkor is)...
-Ezen túl... jelenlegi állás szerint ezt a szériát a NewGen foglalja magának. A hírben nem láttam utalást arra, hogy átvettétek. Valamilyen formában ezt a központi lista miatt is szokás jelezni.
-És végül: nem úgy volt, hogy az újkori Batman- és JLA-sztorik kiadói tiltólistán vannak? :unsure: Pláne most, hogy a JLA az egész DC-reboot zászlóscíme lett, és máig nem tudni, hogy Korcsmárosék pontosan miről is tárgyalnak intenzíven a DC-vel.

Amúgy...
benya: Bár a zsákos cikkeimben jó ideje írok óla, de nagyon leegyszerűsítve a DC tavaly úgy döntött, tizennyolcra dupláz (blackjack-hasonlat, és bocs, ha valaki nem érti, de ez szemlélteti a legplasztikusabban). Bevetették az összes jelenleg használható eladásnövelő receptet egyszerre, és nyitottak egy új frontot a teljes körű nulla napos digitális terjesztéssel (megjelenés napján megvehető a képregény digitális formátumban). Jelen pillanatban az eredmény... kielégítőnek tűnik. A középtávú előrejelzés viszonylag pozitív: vagyis eddig nem kiemelkedően, de bejött nekik.
Történeti szempontból a BuB által említett FlashPoint a magyarázat, amit meg a halál unalmas Flash v5 vezet fel. Nagyon, nagyon, nagyon leegyszerűsítve képzeld el úgy, mint a Magnus-ház alapsztoriját, csak itt a végén nem változik minden vissza, hanem úgy marad. És igen, az egész univerzum megváltozott és ez kőkeményen bebetonozva hivatalos és maradandó.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2012 febr. 10 15:07 #999

  • dr.samson
  • dr.samson profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 31
  • Köszönetek száma: 2
Ezen túl... jelenlegi állás szerint ezt a szériát a NewGen foglalja magának. A hírben nem láttam utalást arra, hogy átvettétek. Valamilyen formában ezt a központi lista miatt is szokás jelezni.
Nos, pontosítanék. A sorozat valóban rajta van a kis házi listánkon, de le lesz szedve róla. Hiába raktuk ki ugyanis az oldalra a frissített listánkat, amit bárki elérhet, sajnos egyes tagok lustasága és az én elfoglaltságom miatt, csak később sikerült elküldeni a C4A-ra, így Fairlight lefoglalta előttünk a Chrono-ra. Persze jöhetnénk itt azzal, hogy honosítói összetartás, meg ne szúrjunk már ki a másikkal (ahogy ezt Fairlight is ecsetelte nekünk pár hónapja a fórumunkon, bárki megnézheti...), de hát ilyen az élet, nem igaz? :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2012 febr. 10 15:14 #1000

  • talgaby
  • talgaby profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 111
  • Köszönetek száma: 15
A központin is ott van, ilyenkor mindig azt nézem meg elsőként, mert végső soron az a hivatalos, nem azok, amiket az oldalak maguknak összeraknak (utóbbiak szerintem inkább szólnak az olvasóknak, mint egymásnak). Szóval ezt Mann-nal is közöljétek.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2012 febr. 10 15:18 #1001

  • dr.samson
  • dr.samson profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 31
  • Köszönetek száma: 2
Nyugi, fogom is, mert egy másik sorozat ügyében is kell neki szólnom. ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2012 febr. 11 04:28 #1015

  • holloo
  • holloo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Free Genosha
  • Hozzászólások: 380
  • Köszönetek száma: 94
Talgaby, bár látom sámson tisztázott gyorsan egy-két dolgot, de úgy igazságos, ha már a saját földijeimnek is beszóltam, hogy a te dolgaidra is reagáljak egy kicsit, mint pártatlan a vitában:

talgaby írta::
-Nem illene egy történet magyar változatával megvárni legalább azt, hogy az a bizonyos történet... egyáltalán befejeződjön? Valamikor általános szabály volt, hogy két évesnél frissebb füzetet kitenni tilos (ami aztán fél évre ment le, de akkor is)...

Ezt én is kifejtettem nekik, hogy 6 hónap, és azt a maradék egy hónapot már igazán kivárhatták volna, de azért ennyire nem hiszem, hogy \"ugrálni\" kéne miatta, mivel a zsákon (és a genen) is leledzik olyan képregény, ami nem elég \"idős\" és most olyanba ne menjünk bele, hogy \"ez a kivétel, ami erősíti a szabályt\"... igen talgaby, tőled idéztem... tehát amikor azért te is meg akarsz csinálni valamit, akkor ugye annyira nem is fontos ez a szabály... ;)

És vannak nagyon jó példák arra is, hogy szinte szinkronban jelentek meg honosítások a kiadással(pl. Exiles) és senkit nem zavart, sőt mindenki örült, hogy magyarul is olvashatja szinte azonnal...

talgaby írta::
-Ezen túl... jelenlegi állás szerint ezt a szériát a NewGen foglalja magának. A hírben nem láttam utalást arra, hogy átvettétek. Valamilyen formában ezt a központi lista miatt is szokás jelezni.
Jelezve volt, hiszen a központi listán le lett foglalva. Na, itt kezdődik a baj, hogy az egyik ezt mondja, a másik azt mondja a listán mindenkinek rajta van... :unsure:

talgaby írta::
-És végül: nem úgy volt, hogy az újkori Batman- és JLA-sztorik kiadói tiltólistán vannak? :unsure: Pláne most, hogy a JLA az egész DC-reboot zászlóscíme lett, és máig nem tudni, hogy Korcsmárosék pontosan miről is tárgyalnak intenzíven a DC-vel.
Ez viszont egy nagyon érdekes megállapítás, mivel valakik meg azt mondják, hogy semmi esély a new 52-re, mert teljesen más irányba mennek el a dc kiadások... :huh:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2012 febr. 11 16:00 #1016

  • talgaby
  • talgaby profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 111
  • Köszönetek száma: 15
Ez most érdekelne, az elején mire gondolsz, mert az elmúlt ezernégyszázakárhány honosításom során a Halo GN reklámfüzetén kívül nem emlékszem olyan cuccra tőlem, ami ne minimum fél évvel az eredeti megjelenése után jött volna ki a Zsákon.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2012 febr. 11 18:15 #1020

  • holloo
  • holloo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Free Genosha
  • Hozzászólások: 380
  • Köszönetek száma: 94
Konkrétan nekem sincs olyan honosításom itt a btc-n, ami ne várta volna meg az időt, mégis te is általános többesszámban mondod a dolgot... szóval ezen ne akadjunk már fent. :) Egészen konkrétan az idézetet az Arkham kapcsán mondtad azt hiszem, nem is olyan rég, azért is mondtam az ide kapcsolódó hsz-em többi részét is... ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2012 febr. 12 04:12 #1030

  • benya11
  • benya11 profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 89
  • Köszönetek száma: 2
talgaby írta::
benya: Bár a zsákos cikkeimben jó ideje írok óla, de nagyon leegyszerűsítve a DC tavaly úgy döntött, tizennyolcra dupláz (blackjack-hasonlat, és bocs, ha valaki nem érti, de ez szemlélteti a legplasztikusabban). Bevetették az összes jelenleg használható eladásnövelő receptet egyszerre, és nyitottak egy új frontot a teljes körű nulla napos digitális terjesztéssel (megjelenés napján megvehető a képregény digitális formátumban). Jelen pillanatban az eredmény... kielégítőnek tűnik. A középtávú előrejelzés viszonylag pozitív: vagyis eddig nem kiemelkedően, de bejött nekik.
Történeti szempontból a BuB által említett FlashPoint a magyarázat, amit meg a halál unalmas Flash v5 vezet fel. Nagyon, nagyon, nagyon leegyszerűsítve képzeld el úgy, mint a Magnus-ház alapsztoriját, csak itt a végén nem változik minden vissza, hanem úgy marad. És igen, az egész univerzum megváltozott és ez kőkeményen bebetonozva hivatalos és maradandó.
Köszi a felhomályosítást!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2012 febr. 17 02:13 #1062

  • Lykos
  • Lykos profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 1
Köszi szépen az Igazság Ligája 1-et!

Elolvastam és nekem tetszett.
Kicsit utánanéztem az Új 52-nek és azt szeretném megkérdezni, hogy raktok e fel batmant az Új 52 sorozatból?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2012 febr. 17 15:15 #1065

  • Pepea
  • Pepea profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 448
  • Köszönetek száma: 128
Batman (new 52), sajna nálunk nem lesz, Snake lefoglalta (utána is néztem), X-Fanzine-n lesz, de szerintem Newgen-be fogja kerülni, nem biztos. Nyugodtan kérdezni Tőle. ;)
...Egy Köszönet mindig jólesik...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.