Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Az Új 52!

Az Új 52! 2014 máj. 17 23:25 #3356

  • DarkEagle
  • DarkEagle profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 11
  • Köszönetek száma: 3
Köszi a Deathstroke részeket. Kár hogy már vége a szériának, nézném majd tovább is. Természetesen angol kiadásról beszélek ahogy láttam befejezték. Mindenesetre várom magyarul a folytatást! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2014 szept. 21 18:37 #3645

  • doriam07
  • doriam07 profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 34
  • Köszönetek száma: 11
Sziasztok! Kb semmit sem tudok a DC képregényekről, de szeretném elkezdeni, tudnátok tanácsot adni? A másik kér(d)ésem, hogy mi a különbség a végtelen válság, és a fordulópont között? Melyik után jött ez az új 52 dolog? Előre is köszönöm.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2014 szept. 21 18:40 #3646

  • doriam07
  • doriam07 profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 34
  • Köszönetek száma: 11
Hozzáteszem egyiket sem olvastam még.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2014 szept. 22 07:13 #3647

  • Mucsohead
  • Mucsohead profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 167
  • Köszönetek száma: 162
doriam07 beküldte:
Sziasztok! Kb semmit sem tudok a DC képregényekről, de szeretném elkezdeni, tudnátok tanácsot adni? A másik kér(d)ésem, hogy mi a különbség a végtelen válság, és a fordulópont között? Melyik után jött ez az új 52 dolog? Előre is köszönöm.

Szia!

Én is hasonlóan voltam, mint te kb 1 éve. :D
A Fordulópont azaz esemény ami elindítja a new52-t. A végtelen válság bőven a régi korszakban van. Amennyire én tudom, a Válságok olyan események voltak a DC univerzumban ami valamelyest fenekestül felforgatta az egészet. Kiírtak hősöket, újakat hoztak be, átíródott a valóság stb stb. A lényeg, hogy letisztították kicsit a világot, mert annyira összegabalyodott már az a rengeteg történet. Egy veterán képregény olvasó ezt valószínűleg pontosabban megtudja mondani. Összegezve a Végtelen Válság is egy ilyen hatalmas esemény, én most olvasom csak, képregényes körökben szerintem rohadt nehéz olvasmány egy kezdőnek, rengeteg hős, akiről egy mezei ember még is nem hallott, ellenfél is, és még sorolni lehetne. Érdemes kicsit belemélyedni az univerzumba mielőtt neki esik az ember.
Szerintem jobban jársz, ha elkezded olvasni a new52 füzeteit. Itt a Blatecon és más oldalakon is elég szépen haladnak. :)
Mivel valamilyen szinten reboot, kezdő képregényeseknek is jobban fekszik. Nem gabalyodnak úgy össze még a szálak.
Nagyjából képbe is kerülsz a hősökkel, és akkor akár neki eshetsz régebbi eventeknek. Remek történetek vannak a régi korszakokban is, több helyen szépen csokorba vannak fogva.

Remélem valamit tudtam segíteni. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pepea, doriam07

Az Új 52! 2014 szept. 22 11:58 #3648

  • doriam07
  • doriam07 profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 34
  • Köszönetek száma: 11
Szia! Rengeteget segítettél! Nagyon köszönöm!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2014 szept. 22 12:27 #3649

  • doriam07
  • doriam07 profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 34
  • Köszönetek száma: 11
Ne haragudjatok nem szeretnék reklámozni, de mivel a newgen fórumát nem tudom használni ezért itt kérdem meg. Ha az új 52 teljesen ilyen reboot akkor a newgenen miért van az új 52 szekción belül a Flashnél v5, a Batgirlnél v4, stb? Elnézést kérek ha hülyeség a kérdésem vagy érthető okokból nem idevaló. Köszönöm megértéseteket.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2014 szept. 22 15:07 #3650

  • Mucsohead
  • Mucsohead profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 167
  • Köszönetek száma: 162
Amikor elkaszálnak egy szériát, vagy egyszerűen véget ér, akkor lezárul egy kötet(?) vagy nem is tudom. A new52-vel minden egyes sorozat új kötetbe kezdett. Maga a Batman new52-es füzete is v2-es, mert az indulása óta egyszer sem volt elkaszálva tudtommal. A Blatecon is az Igazság Ligája v5 fut. Igazából csak ennyi.
Pontosan nem tudom mi határozza meg az új számozást. A New52-es Tini Titánok is ebben az évben le lett zárva, és következő hónaptól új számozással folytatódott.
Szóval az egész csak megkülönböztetés. :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: Pepea, doriam07

Az Új 52! 2014 szept. 22 19:11 #3651

  • rick01
  • rick01 profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 1
  • Köszönetek száma: 1
Ne haragudjatok nem szeretnék reklámozni, de mivel a newgen fórumát nem tudom használni ezért itt kérdem meg.
A NewGen fórumára regisztrálni kell, és akkor azt is tudnád használni. ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.
Az alábbi felhasználók mondtak köszönetet: doriam07

Az Új 52! 2014 okt. 04 19:12 #3690

  • doriam07
  • doriam07 profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 34
  • Köszönetek száma: 11
Utólag is köszönöm!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Az Új 52! 2015 jan. 22 16:05 #3980

  • doriam07
  • doriam07 profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 34
  • Köszönetek száma: 11
Nagyon tetszett, hogy a készítők kimerték mondani:Aquaman alapjáraton egy nevetséges karakter. Így, hogy a képregény világban is cukkolják, már egy sokkal szimpatikusabb karakter. Javítsatok ki ha tévedek, de jól látom, hogy Aquaman itt fiatalabb mint az igazság ligájában?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.