Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Dredd Bíró

Dredd Bíró 2014 márc. 16 17:42 #3105

  • wesew
  • wesew profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 36
  • Köszönetek száma: 23
Köszönöm az új Dredd részt. Ha jól emlékszem Zúzópöröly tiszteletét tette az '95-ös Stallone filmben?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Dredd Bíró 2014 márc. 16 18:04 #3106

  • cataclysm
  • cataclysm profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 161
  • Köszönetek száma: 41
Jól emlékszel! :) Bár hivatalosan soha nem erősítették meg, de a film alapján készült képregényben, ABC robotként szerepel. Hello
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Dredd Bíró 2014 márc. 16 18:35 #3107

  • Fairlight
  • Fairlight profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 155
  • Köszönetek száma: 81
Szerintem ez olyan, amit nem is kellett megerősíteni. Akinek volt a 95-ös film megtekintése előtt 2000AD-s előképzettsége, az úgyis levágta, hogy Zúzópöröly cameozik egyet, aki meg nem, annak meg oly mindegy lett volna, ha 60x elismétli, hogy én egy ABC harcos vagyok, akkor is csak egy sima robi lett volna. De amúgy a cameo is mutatja, hogy a film maga próbált felnőni a képregényhez, más kérdés, hogy Stallone "szétarcoskodta" , de ha ezen túllép az ember, akkor szórakoztató alkotás még mai szemmel is.

Amúgy nekem a jelen történet felér egy intelligensebb Dredd bíró film prequellel is. Amellett szépen felhozza a karaktert Dredd idejébe, úgy hogy nem zavar be a kontinuitásba. Kis érdekesség, hogy az ABC-k nem is a III. Világháborút kirobbantó Booth és az őt megdöntő Bírók polgárháborújában, hanem mégelőtte a (2,5.VH) a Volgan (ruszkik) háborúban voltak főszereplők.
Utolsó szerkesztés: 2014 márc. 16 18:38 Beküldte Fairlight.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Dredd Bíró 2014 márc. 16 18:55 #3108

  • cataclysm
  • cataclysm profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 161
  • Köszönetek száma: 41
Így igaz és pont ezért nem világos, hogy Pat Mills a Volgan War történetben a Volgai háborút miért teszi 2083-ra. Lehet, hogy több Volgai háború volt? :dilis:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Dredd Bíró 2014 márc. 16 19:43 #3109

  • Fairlight
  • Fairlight profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 155
  • Köszönetek száma: 81
1 volt (a hosszú) vagy 2 ha Brit Szigetek 2000-es lerohanását is beleszámoljuk az invázióból. Szerintem csak annyi, hogy az évszámokat nem tudták megfelelően harmonizálni a karaktercímeknél. Az egyik eshetőség szerint (ami nekem szimpatikus, és ez követi a Zúzópöröly töri is)a Volgan háború már véget ér, mire Booth elkezd gombot nyomogatni, a másik szerint (ez született jóval később) meg már 10 éve Bírói rezsim van, mire véget ér (vagy lezajlik). (ez nekem azért nem tetszik, mert konkrétan elég sok mindent leszar,pl. hogy a III. VH után behúzódtak a Megavárosokba, és közel 20 évig, az I. Lunai Olimpiáig vajmi kevés kapcsolat volt a Mega-Cityk és Szov-Blokk I--II között)

Az ABC Harcosok- Dredd Bírónál ilyen szempontból sokkal szerencsésebb a Strontium Dog, mert azt pontosan lehet tudni mikor kezdődik valamint a Rogue trooper is, ami meg a távoli jövő valamikor, amikor továbbra sincs felebaráti szeretet senki között :D

Egyedül a Great Germ Wart nem tudtam soha hova tenni.
Utolsó szerkesztés: 2014 márc. 16 19:44 Beküldte Fairlight.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Dredd Bíró 2014 márc. 16 19:58 #3110

  • cataclysm
  • cataclysm profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 161
  • Köszönetek száma: 41
Ha egyszer belekezdek a Volgan War-ba, önkényesen átdátumozom 2063-ra. :angyal:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Dredd Bíró 2014 márc. 16 20:57 #3111

  • balogh44
  • balogh44 profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 45
  • Köszönetek száma: 12
Köszi a 2000 aD 1-et srácok, baromi jó volt! ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Dredd Bíró 2014 márc. 16 21:15 #3112

  • cataclysm
  • cataclysm profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 161
  • Köszönetek száma: 41
Szívesen! :) Próbálok majd minél érdekesebb sztorikat bemutatni benne! ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Dredd Bíró 2014 márc. 16 22:34 #3113

  • Chavez
  • Chavez profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 16
Szép munka polgárok! Így tovább! :bajnok:

Hát igen, a kontinuitást, a kánont nehéz követni a 2000AD-nél, valószínűleg azért, mert menet közben kiderült, hogy túlságosan is be lehet így keverni egymásnak, ezért is van az, hogy mostanában már nem vegyítik a címeket, nem keverik a karaktereket. (Mills mániája volt korábban.) Jelen álláspont szerint az ABC Warriors nem része a Dredd univerzumnak, tehát külön idősíkon vannak.

A Great Germ War-nak én is próbáltam egyszer utánanézni, nem sok sikerrel. Az olvasók abban állapodtak meg, hogy ez nem egy igazi háború volt, hanem csak egy járvány valamikor az Atom Háborúk után, és az az elleni küzdelem miatt nevezték el háborúnak. Elfogadható teória.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Dredd Bíró 2014 márc. 23 15:19 #3141

  • balogh44
  • balogh44 profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 45
  • Köszönetek száma: 12
Köszi a Dredd Bíró filmképregény első részét srácok, remélem jön majd belőle a folytatás is. Eddig nekem is tetszik! ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.