Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Marvel kiadó (klasszikus) G.I. Joe képregényei

Vá: G.I. Joe 2011 szept. 21 22:11 #751

  • holloo
  • holloo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Free Genosha
  • Hozzászólások: 380
  • Köszönetek száma: 94
benya11 írta::
Bevallom nekem ezek voltak az első G.I.Joe sztorik, amiket elolvastam, így a karakterek is ismeretlenek voltak számomra. De azért valamennyire beazonosítottam őket ebben a 3 részben.
A következő frissítésnél már lesznek kisebb leírások, ill. a 108-ik számban elkezdődik a karakterek bemutatása (kb. mint anno a transformers képregényben) ;)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

G.I. Joe 2011 nov. 30 20:58 #841

  • keildavid
  • keildavid profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 236
  • Köszönetek száma: 55
Ezer köszönet a Kígyószem - Titkosítás feloldva mini 1. részét!
Bár nincs Devil\'s Due-féle fórumon részleg, de mivel ez a mini G.I. Joe képregény, akkor remélem jó helyre írom.

Az nagyon jó hír, hogy lesznek G.I. Joe képregények.
És most ebből a miniből végül kiderül Kígyószemről, hogy hogyan kezdődött a története. Nem is tudtam, hogy Kígyószem régen beszélt is. Mert amikor G.I. Joe tagként láthattuk, ott akkor egy szót se mondott. És látszik, hogy neki is volt családja. Persze ez a Kígyószem nevű karakter ismeretlen. Mert még a valódi neve se derült ki.

Azt meg nem is gondoltam, hogy a G.I. Joe-kból más képregények is lesznek. Marvel- és Devil\'s Due-félék.

Sok sikert kívánok nektek a honosításhoz, Blateco csapat!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

G.I. Joe 2011 nov. 30 21:23 #842

  • ucsf
  • ucsf profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 15
  • Köszönetek száma: 5
Én is köszönöm az új Joe képregényt, véleményem szerint jó lesz ez a csapásirány, szerintem sokan még nem tudják, hogy milyen mélyen gyökerezik pár szereplő kapcsolata. Az Irattárat frissítettem, most már valóban olvashatók a filecardok, amikért szintén nagy köszönet :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

G.I. Joe 2012 jan. 20 20:21 #943

  • Sue Storm
  • Sue Storm profilkép
  • TÁVOL
  • Junior Boarder
  • Hozzászólások: 38
Nagyon szépen köszönöm a Kígyószem: Titkosítás feloldva 1-2. részét. Kezdem nagyon megkedvelni ezt a karaktert, és érdekes volt nagyon látni, hogy Viharárny is mennyire rendes fickó még itt az elején. Kíváncsi vagyok, hogy hogyan is fog megváltozni annyira, hogy a Kobrák bérgyilkosa lesz majd. (A filmben már gyerekkorában is egy kis rohadék volt, de itt kicsit árnyaltabb személyiséget fog kapni gondolom.)
A Tippem egyébként a rejtélyes idegenre: Zartan. Vagy a másik tippem Destro, mert nagyon pénzhajhász ez az új szereplő...

És néhány kérdés:
A Távolfelderítő járőr az a rangerek fordítása? Azt a kifejezést nem igazán tudtam hova rakni.
Kígyószemnek azért majd kiderül valaha a rendes neve is?
Biztos hülyeséget kérdezek, de látom feljebb a fórumban a \"filecard\" kifejezést, az micsoda is pontosan? És hol is lehet megnézni?

És még egy extra kérdés :) Ez nem kötözködésképp, csak kíváncsiságból, de minek csináltatok mégegy G.I. Joe fórumot?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

G.I. Joe 2012 jan. 20 20:55 #944

  • Pepea
  • Pepea profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 448
  • Köszönetek száma: 128
Sue Storm írta::
És még egy extra kérdés :) Ez nem kötözködésképp, csak kíváncsiságból, de minek csináltatok mégegy G.I. Joe fórumot?

Igen, mert nem MARVEL-hez tartozik, hanem Devil Due\'s kiadóhoz tartozik. Amikor fórummotor meghibásodott, és nem tudtam létrehozni egy témát, sokáig orvosoltam, végül megoldottam a problémát. :huh: :whistle:
...Egy Köszönet mindig jólesik...
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

G.I. Joe 2012 jan. 20 23:38 #945

  • ucsf
  • ucsf profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 15
  • Köszönetek száma: 5
Köszönet az új képregényért. Én már régóta tudom, ki ez a karakter, de nem volna fair, ha elárulnám. Annyi bizonyos, hogy egy nagyon nagyon meghatározó szereplőről van szó :)

A filecardok története: A G.I. Joe először volt játékfigura és picivel később lett képregény. A játékok hátlapján pedig mellékeltek amolyan sűrített biográfiát a karakterről, amiben leírják, hogy ki ő, hol született, milyen posztot tölt be az állományban, rövid leírás a képességekről - ahogyan azt a régi Marvel képregényekben itthon is megkaptuk. Ez a dolog pedig azóta is töretlenül működik, minden egyes megjelent játékhoz mellékelnek ilyet, amit a srácok lefordítottak és az ehhez a sztorihoz köthető filecardokat innen éred el: katt ide
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

G.I. Joe 2012 jan. 21 00:50 #946

  • holloo
  • holloo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Free Genosha
  • Hozzászólások: 380
  • Köszönetek száma: 94
keildavid írta:
Nem is tudtam, hogy Kígyószem régen beszélt is. Mert amikor G.I. Joe tagként láthattuk, ott akkor egy szót se mondott. És látszik, hogy neki is volt családja. Persze ez a Kígyószem nevű karakter ismeretlen. Mert még a valódi neve se derült ki.

Igem itt is ki fog derülni, hogy miért nem beszél, mondjuk nekem a filmes megoldás, a némasági fogadalom sokkal jobban tetszett, az nagyon \"Zen harcos\" dolog volt...

keildavid írta:
És látszik, hogy neki is volt családja. Persze ez a Kígyószem nevű karakter ismeretlen. Mert még a valódi neve se derült ki.

Sue Storm írta:
Kígyószemnek azért majd kiderül valaha a rendes neve is?

Igaz, azt nem merném állítani, hogy sosem derült/derül ki a neve, de én így kapásból nem emlékszem olyan történetre, ahol megemlítenék. Valószínűleg ennek az az oka, hogy míg Herceg (Duke) a tökéletes mintakatona, addig Kígyószem a tökéletes titkosügynök (katonai értelemben)fedett ügynök, bérgyilkos (vagy nem is tudom minek nevezzem), ehhez pedig tökéletesen passzol az, hogy még a neve is titkosított...

Sue Storm írta:
A Távolfelderítő járőr az a rangerek fordítása? Azt a kifejezést nem igazán tudtam hova rakni.

Igen is, meg nem is. Igazából a Longe Range Reconnaissance Patrol fordítása, ami tulajdonképpen a Diverziós alegységek (ez a Ranger hivatalos fordítása) Vietnámban használt egységeinek, alakulatainak a megnevezése (mivel a Rangerek bár az indiánok, vagyis az amerikai őslakosok elleni harcokban jöttek létre, de a történelem folyamán rengetegszer megszűntek, újraalakultak és újra megszűntek és csak a mai modern időkben létezik állandó jelleggel a Ranger alakulat). Egyébként vért izzadtam ennek a kifejezésnek a megtalálásával, végül egy katonaismerősöm segített ki. A Ranger kifejezést leginkább úgy fogom hagyni, ahogy a többi létező speciális egység megnevezését is, mivel magyarban nem igazán van rájuk jó megnevezés, és, ha mindenkit kommandósnak hívunk, akkor egy kicsit unalmas és átláthatatlan lesz egy idő után...
Utolsó szerkesztés: 2012 jan. 21 00:52 Beküldte holloo.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

G.I. Joe 2012 jan. 23 05:14 #948

  • talgaby
  • talgaby profilkép
  • TÁVOL
  • Expert Boarder
  • Hozzászólások: 111
  • Köszönetek száma: 15
Meg mert a rangerök azok rangerök is - már amíg az elit katonai alakulatról és az USA déli részén felállított polgári rendfenntartó erőkről van szó. :) (Amúgy meg ilyen-olyan \"őrök\": parkőr, erdőőr, néha csak simán járőr. Filmeknél a látatlan fordítás miatt belefutottak már abba, hogy a kommandót járőrözték, és abba is, hogy a sima járőralakulatokból elit rangerök lettek. :blink: )
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

G.I. Joe 2012 jan. 23 18:42 #951

  • holloo
  • holloo profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Free Genosha
  • Hozzászólások: 380
  • Köszönetek száma: 94
Igen, ebben teljesen egyetértek veled, sajnos most pont megint egy olyan időszakban vagyunk, amikor minden kifejezést mindenáron magyarosítani akarnak, így láttam már a rangeröket rohamlövésznek fordítva, de kedvencem, hogy a Texas Ranger pedig Texasi Kopó (!!!) névvel illették több sorozatban és filmben is, ami ugye a Walker sorozatban egy baromi jópofa cím (és ott is csak a címben használják), de valaki (aki elméletileg ugye műfordító és ilyenekkel nagyon tisztában kéne lennie vagy minimum utánanéznie)komolyan azt gondolja, hogy az az egység hivatalos neve... :angry:

Igazából majd a mozaikszavakkal leszek nagy gondban (ezt ugye nagyon szeretik az amerikaik, a katonai dolgokban meg főleg) ott aztán majd nagyon előjön a Marvelből is ismert S.H.I.E.L.D. és S.W.O.R.D. probléma... :S
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

G.I. Joe 2014 jan. 03 12:41 #2695

  • balogh44
  • balogh44 profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 45
  • Köszönetek száma: 12
Pepea, nem lehetne feltenni őket? Engem érdekelne!
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.