Üdv, Vendég
Felhasználóinév: Jelszó: Emlékezz rám

TÉMA: Dredd Bíró

Dredd Bíró 2013 dec. 19 22:44 #2561

  • cataclysm
  • cataclysm profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 161
  • Köszönetek száma: 41
Szép munka, az új Dredd válogatás! :cool: Ki gondolta volna, hogy ilyen rövid idő alatt, ilyen sok Dredd történet lesz elérhető
magyarul! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Dredd Bíró 2013 dec. 19 23:26 #2562

  • Chavez
  • Chavez profilkép
  • TÁVOL
  • Fresh Boarder
  • Hozzászólások: 16
Bizony, jó ezt látni. :buli:


A történetek 100%-os megértése végett a mostani válogatáshoz adnék némi magyarázatot, hátha nem mindenkinek egyértelműek. De előbb mindenképpen a képregényeket olvassátok el!

:pinch:
A Gyanús Ujj végén a slusszpoén magyarázata, hogy a fickó ujjait az ún. "longbowman salute", vagyis az íjász tisztelgés pozíciójában rögzítették, ami elsősorban Nagy-Britanniában egy sértő gesztus, pont, mint a középső ujj felmutatása. Ez mondjuk kicsit ellentmond annak, hogy a képregény Amerikában játszódik, de hát az olvasók meg britek, tehát értették.

A második sztori, a Bury My Knee At Wounded Heart címe egy szójáték, ezért sem lett lefordítva. Szó szerint "Temesd el a Térdem a Sérült Szívnél", ami a "Wounded Knee-nél temessétek el a szívem" (Bury My Heart at Wounded Knee) című könyv címének kicsavarása. A Wounded Knee (jelentése sérült térd) egy hírhedt csatatér neve, ahol régen egy csomó indiánt lemészároltak a sápadtarcú bitangok, erről szól a könyv is. A képregényben az öregember neve Knee, vagyis ő a Térd bácsi.

Az ilyen kis utalások, poénok, kikacsintások adják egyébként a Dredd képregények egyik legfőbb vonzerejét. Igaz, ezek egy részét sokszor nem is veszi észre vagy nem érti meg egy nem brit, vagy nem elég tájékozott olvasó.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Dredd Bíró kérdés? 2013 dec. 20 15:32 #2563

  • solymosgyu
  • solymosgyu profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 295
  • Köszönetek száma: 83
Mégpedig melyik dredd birót tették játékká. Melyik fuzetet?
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Dredd Bíró 2013 dec. 20 16:11 #2564

  • Fairlight
  • Fairlight profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 155
  • Köszönetek száma: 81
Mégpedig egyiket sem. Egyetlen történetet sem vettek át a maga teljességében, csak a szereplőket, a Dreddverzumból

A 90-es évek eleji, végül ki nem adott Midway játék lett volna legközelebb, feldolgozzon tartalmasabban történeteket: a Blokkmániát, a Leagues of Fattiest és a Four Dark Judge sztoryt, (több oldalas cikket közöl róla az egyik 1991-es 576 kbyte, ő van a címlapon is, én itt találkoztam a figurával először)

a 95-ös gameboy Rico és a Sötét Bírók figuráit veszi át. (ez nincs meg)

Van egy flipper, megint csak a Sötét Bírókkal.

A 2003-as Judge Dredd vs Death-ben megint a 4 Sötét Bírót kell helyretenni.

A 2012-es Dredd vs a Zombies meg zombikat, talán a Judgement Day háttértörténetével (de ezzel se játszok egyenlőre, mert csak azért nem váltok winfos 8-ra)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Dredd Bíró 2003. 2013 dec. 20 16:30 #2565

  • solymosgyu
  • solymosgyu profilkép
  • TÁVOL
  • Gold Boarder
  • Hozzászólások: 295
  • Köszönetek száma: 83
Én biztos a 2003-mal játszottam. Mert egy ideje nem veszek játékot. Tavaly is a dishonored-et vettem meg. Köszi a választ.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Dredd Bíró 2003. 2013 dec. 20 21:35 #2568

  • balogh44
  • balogh44 profilkép
  • TÁVOL
  • Senior Boarder
  • Hozzászólások: 45
  • Köszönetek száma: 12
Köszi a Dredd válogatást! Nagyon jó, így egy füzetben összegyűjtve, ennyi különböző felfogásban látni a karaktert! :cool:
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Dredd Bíró 2003. 2013 dec. 25 19:28 #2597

  • cataclysm
  • cataclysm profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 161
  • Köszönetek száma: 41
Dredd karácsony! :) De rég vártam már rá! :D
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Dredd Bíró 2003. 2013 dec. 27 10:15 #2604

  • cataclysm
  • cataclysm profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 161
  • Köszönetek száma: 41
Egy komment sem érkezett a karácsonyi Dredd frissítéshez! :konny: Talán nem voltak jók a sztorik? :nemtom: Pedig nekem mindegyik tetszett! :cool:
Utolsó szerkesztés: 2013 dec. 27 15:47 Beküldte cataclysm.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Dredd Bíró 2013 dec. 28 10:51 #2608

  • Fairlight
  • Fairlight profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 155
  • Köszönetek száma: 81
Olvasni nagyon sokan olvassák, de csak nem írnak róla egy szót sem. Nem baj igazából vége a karácsonynak bevezetődik a rendszer amiről már a rendszeres látogatóink tudhatnak.
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.

Dredd Bíró 2013 dec. 28 12:30 #2610

  • cataclysm
  • cataclysm profilkép
  • TÁVOL
  • Administrator
  • Hozzászólások: 161
  • Köszönetek száma: 41
De legalább az értékelő csillagra :milliomos: rá lehetne kattintani, ha már a fórumba nem szeretne valaki írni, az aztán tényleg nem rabolja az ember idejét! :)
Nyilvános megtekintési jogosultság letiltva.